تلفن تماس

013-33342393

ایمیل

info@dr-ahmadian.com

بیلچینگ دندان یا سفید کردن دندان ، درمانی است که برای برطرف کردن تیرگی ها و رنگدانه هایی که به مرور زمان و براثر مواد رنگدانه دار مثل چای ، قهوه، توت فرنگی و حتی گوجه فرنگی ایجاد می شوند را از بین می برد . حتی بعضی از بد رنگی های ژنتیکی را برطرف می کند و ظاهر دندان ها را زیباتر می کند . افزایش سن و عادت های غذا خوردن و عادت های روزانه مثل سیگار کشیدن ، خوردن نوشابه های رنگی و ادویه ها هم می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود .

سفید کردن برای همه افراد و در هر سنی می تواند استفاده شود . البته بیشتر بالای هیجده سال . به دلیل اینکه کمتر از هیجده سال عاج دندان و مینای دندان به طور کامل بالغ نشده و با داشتن فضاهای باز ، حساسیت بیشتری دارد. مواردی وجود دارد که نمیتوانند از بلیچینگ استفاده کنند مانند کسانی که در دندان های جلویی خود پرکردگی همرنگ دندان دارند و یا دندان های فوق العاده حساس دارند . البته به شکلی نیست که مطلقاً نشود استفاده کرد .

آن هایی که پرکردگی دارند وقتی که دندانشان را سفید می کنند دندانشان خیلی سفید می شود و مواد پرکردگی به همان رنگ قبلی باقی می ماند و این باعث تغییر رنگ شده و مواد پرکردگی خودشان را نشان می دهند و حالا تمام پرگردکی ها باید با مواد روشن تر تعویض شود از طرف دیگر در مورد کسانی هم که دندان های حساس دارند ، باید قبل از سفید کردن از ژل های ضد حساسیت قبل و بعد از سفید کردن دندان از آن استفاده شود . با وجود این باز هم ممکن است یک هفته تا ده روز دندان هایشان تیر بکشد و اذیت شوند . ولی برای دیگر افراد ، اینکار راحت است .

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان به دو صورت انجام میشود

۱_بلیچینگ در مطب دندانپزشکی
۲_ بلیچینگ در منزل

که تفاوت بلیچینگ در منزل با سفید کردن دندان در مطب پزشک در این است که در مطب در زمان پانزده تا سی دقیقه به نتیجه ی دلخواه می رسید اما در منزل بین سه هفته تا یک ماه طول می کشد تا به نتیجه دلخواه و تقریباً مشابه مطب یعنی تا هفتاد درصد نتیجه مطب برسید .
سفید کردن دندان در مطب به دو صورت انجام می شود :

• بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر
• بلیچینگ دندان بدون استفاده از لیزر

تفاوت چندانی هم ندارد فقط استفاده از لیزر و اشعه یو وی باعث فعال شدن مواد سفید کننده و سریع تر عمل کردن آن می شود . در این روش نیز با استفاده از مواد مخصوص از لثه ها محافظت می شود ، سپس مواد سفید کننده با غلظت بالا بر روی دندان ها گذاشته می شود . ماده موثره بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال می شود ، بعضی با نور و بعضی با گرما و فرق چندانی بین آن ها وجود ندارد و هزینه بلیچینگ دندان به این روش با روش بلیچینگ دندان در منزل کمی متفاوت است .

در مورد بلیچینگ دندان در منزل این روش به این صورت است که ابتدا به دندانپزشک مراجعه می کنند ، و سپس یک قالب از دندان بیمار تهیه میشود و یک تمپ برایشان ساخته می شود که مواد بلیچینگ را در منزل روی تم میزنند و روی دندان هایشان می گذارند ، که با توجه به نوع مواد بین پنج تا بیست دقیقه در دهانشان می ماند و بعد از دهانشان خارج می کنند و دهانشان را می شویند . این کار را هرشب و یا با توجه به مواد یک شب در میان باید انجام دهند . البته موادی که ویژه نگه داری است هفته ای یک بار کافی است . کسانی که کمتر مواد رنگدانه دار مصرف می کنند ماهی یکبار هم کافی است .

دکتر مهرداد احمدیان متخصص داندانپزشکی در رشت با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در درمان‌های ایمپلنت و زیبایی و روکش‌های سرامیکی دارای گواهینامه دوره های لیزر و ایمپلنت و زیبایی در فرانسه . آمادگی ارائه ی خدمات در زمینه ی بلیچینگ دندان در رشت ،  زیبایی و پر کردن دندان در رشت و همچنین در زمینه ی ایمپلنت و لمینت دندان در رشت برای شما بیماران عزیز را دارد .
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ی بلیچینگ دندان در رشت و یا گرفتن وقت ملاقات با شماره های ۳۳۳۲۲۳۵۹-۰۱۳ و ۳۳۳۴۲۳۹۳-۰۱۳ تماس بگیرید .

 

خدمات پرکردن دندان در رشت

توضیحات خدمات دندان پزشکی پرکردن در رشت را در این قسمت باید بنویسید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع […]

» بیشتر بخوانید
خدمات لمینت دندان پزشکی

توضیحات خدمات دندان پزشکی پرکردن در رشت را در این قسمت باید بنویسید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع […]

» بیشتر بخوانید